Add your content here
Add your content here

Czy się opłaca długoterminowy najem auta?

Szukasz łatwego sposobu na finansowanie samochodu? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na długoterminowy wynajem aut osobowych, z którego mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Taka forma od kilku lat wygryza z rynku leasing. Dowiedz się, czym jest wynajem długoterminowy z naszego artykułu. 

Długoterminowy wynajem samochodów dla firm a leasing

Porównując długoterminowy najem auta z podstawowymi założeniami leasingu, można stwierdzić, że główną różnicę stanowi kwestia limitu kilometrów. Najemca, chcący nabyć auto w taki sposób, musi określić, na ile kilometrów ma obejmować umowa. Oczywiście im limit będzie większy, tym najemca będzie musiał płacić większą comiesięczną kwotę. 

Z uwagi na limit kilometrów specjaliści, zajmujący się rynkiem leasingu i wynajmu sugerują, aby dobrze się zastanowić, zanim zdecydujemy się na długoterminowy najem auta

Omawiając różnice, nie sposób nie wspomnieć o kwestii dodatkowych usług. Jeśli chodzi o długoterminowy wynajem samochodów dla firm, to opłaty za pakiet przeglądów, ubezpieczenie czy serwis opon nie podlegają negocjacjom, jak często ma to miejsce w przypadku dogrywania umowy leasingu. 

Wynajem długoterminowy – wady i zalety

Długoterminowy wynajem samochodów dla firm jest świetną alternatywą wobec tradycyjnych form finansowania nowego samochodu. Zamiast tracić czas na poszukiwanie samochodu w komisach czy portalach motoryzacyjnych w sieci można w łatwy i szybki sposób wynająć auto na określony czas. 

Tak naprawdę długoterminowy wynajem aut osobowych ma jedną wadę – auto nigdy nie będzie należeć do najemcy. Wynika to z charakteru umowy. Jeśli zakończy się wynajem długoterminowy, wtedy najemca musi zwrócić auto. 

O czym warto pamiętać, decydując się na długoterminowy wynajem aut osobowych?

Jeśli po naszym artykule stwierdzić, że długoterminowy najem auta jest dla Ciebie, musisz przemyśleć kilka kwestii. Przede wszystkim warto przemyśleć kwestię wielkości budżetu. Takie podejście pozwoli zminimalizować ryzyko konieczności zerwania przedwcześnie umowy.