Lekarz Pediatra

Dr n. med. Katarzyna Plata-Nazar

Wizyty Domowe

<<< Powrót do Strony Głównej


Praktyka Lekarska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (rocznik 1987-1993).

Od początku swojej kariery zawodowej związana jestem z II Kliniką Chorób Dzieci AMG. Już na studiach należałam do Koła Naukowego. Od zawsze chciałam zostać pediatrą.

Od roku 1996 do dnia dzisiejszego jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Medycznej w Gdańsku, a obecnie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, na stanowisku adiunkta w Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Zasiadałam w Senacie Uczelni kadencji 2012-2016.

Posiadam dwa stopnie specjalizacji z pediatrii (1997r i 2000 r), jestem też specjalistą w dziedzinie alergologii (od 2012r) oraz gastroenterologii dziecięcej (od 2017r).

W roku 2006 uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych, a w roku 2015 - doktota habilitowanego nauk medycznych.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz The European Society for Paediatric Infectious Diseases, a także International Society of Pteridinology.

Jako pracownik dydaktyczny - uczę pediatrii studentów medycyny.

Jako pracownik naukowy - prowadzę badania, których wyniki publikuję w książkach i czasopismach naukowych oraz na kongresach i sympozjach.

Jako lekarz - staram się jak najlepiej diagnozować i leczyć swoich pacjentów. Uśmiech i szczere oczy dziecka są największą radością moich pracowitych dni.

Prywatnie: jestem mamą trzech synów - najstarszy syn urodził się w 1999r, a młodsze bliźnięta w 2001r. Kocham podróżować.